Jak se zbavit popraskaných rtů

Suché, popraskané rty či dokonce koutky občas potrápí každou z nás. Obvykle nás trápí v zimních měsících, někdo se s tímto problémem potýká celoročně. Popraskané rty nejenom že působí nevzhledně, ale jsou především nepříjemné a mohou být i bolestivé.

jak-se-zbavit-popraskanych-rtu

na praskani rtu vitamin b a take b-komplexK praskání rtů dochází obvykle kvůli mrazivému zimnímu počasí, suchému vzduchu v místnosti nebo v důsledku příliš častého olizování rtů. Popraskané koutky mohou mít vážnější příčiny, obvykle jimi tělo dává najevo, že mu chybí například zinek, železo a vitamin B2.

Co na popraskané rty zabírá?

Jak se tedy s tímto problémem vypořádat? Prvním krokem obvykle bývá minimalizování vnějších vlivů, tedy vyhýbání se pobytu v mrazivém počasí, olizování rtů, přílišnému topení či klimatizování místnosti, které vysušuje vzduch. Druhým krokem je hydratace těla, neboť právě suchými a popraskanými rty se projevuje dehydratace - je tedy zapotřebí pít dostatečné množství tekutin. Třetím krokem je péče o popraskané rty. Po jemném peelingu, který zbaví naše rty nevzhledných šupinek, je potřeba rty pořádně zavlažit a dodat jim ochranu, která zabrání dalšímu praskání rtů a jejich vysušování. K tomu lze využít přírodních prostředků, jakým je například med. Med nejenom že zacelí popraskané rty či popraskané koutky, ale díky svým antibakterálním účinkům je také ochrání před možnou infekcí. Chcete-li svým popraskaným rtům ale dopřát stylovější léčbu, perfektně se hodí právě balzámy Lip Smacker. Obsahují totiž vedle přírodních olejů také bambucké máslo, které má velmi kvalitní hydratační účinky a napomáhá tak i při léčbě popraskaných rtů.

na-popraskane-koutky-med

A co popraskané koutky?

Popraskané koutky lze po dodání potřebných vitamínů do těla taktéž oblažit stylovým balzámem Lip Smacker, který popraskané koutky díky obsahu hydratačních látek zachrání. Lip Smacker se navíc vyrábí v mnoha příchutích, ze kterých si vybere opravdu každý. Tak popraskaným rtům a koutkům zdar!

proti-praskani-rtu-lip-smacker-balzam